میهن گیمینگ

بازی های جدید اندروید و کامپیوتر را با کرک و لینک مستقیم از میهن گیمینگ رایگان دانلود کنید

بهبود سرعت اجرای بازی ها در رایانه

سرعت اجرای بازی کامپیوتر

بازی! جزء جدایی ناپذیر و شیرین دنیای دیجیتال! هر روز شرکتهای بازی سازی و گرافیکی سعی در بهبود موتورهای گرافیکی بازی های خودشان دارند ، در صورتی که کارت ها و سیستم های گرافیکی کاربران ثابت باقی میماند.

بهبود سرعت اجرای بازی ها در رایانه

راه های بسیاری وجود دارند که میتوان با کمک آنها سیستم های شخصی را بهینه سازی کرد تا بتوان لذت اجرای روان و بدون مشکل بازی های جدید را تجربه کرد. البته این مطلب فقط مخصوص سیستم های شخصی یا PC با سیستم عامل ویندوز هست.

ارتقای سخت افزاری

صادقانه بگویم این مهمترین و عملی ترین قدم برای بهبود سرعت است! اگر سیستم مورد استفاده شما قدیمی است و سخت افرار ضعیفی دارد، نباید انتظار معجزه داشته باشید؛ درست است که با روش هایی که در ادامه معرفی میشود میتوانید سرعت اجرا را تا حدی افزایش داده و بهبود ببخشید اما بی شک مهمترین مسئله خود سخت افزار و قدرت پردازشی آن است.

کدام قطعه اهمیت بیشتری برای اجرای بازی ها دارد؟

همه قطعات اصلی! اگر بخواهید بازی روان و بدون مشکلی تجربه کنید باید تمامی قطعات شما با یکدیگر هماهنگ باشد؛ وظایفی که قطعات مختلف به عهده دارند:

  • CPU: سی پیو هسته مرکزی پردازش است، تمام عملیات اجرایی از فیلتر سی پیو عبور میکند پس قطعه مهمی است.
  • GPU یا کارت گرافیک: این قطعه مسئولیت پردازش تصویری را برعهده دارد؛ جلوه های بصری بازی و پردازش آنها به عهده این قطعه است
  • RAM: رم در واقع حافظه موقت و در دست اجراست؛ اگر رم سیستم شما پایینتر از حداقل بازی مورد نظر باشد، بازی تیک خواهد زد و کند خواهد بود.
  • هارد یا SSD: فضای ذخیره سازی نقش بسزایی در روان بودن بازی دارد زیرا که در تمام مراحل بازی نیاز است اطلاعاتی از روی رایانه خوانده شود و اطلاعاتی نیز نوشته شود. بنابراین وجود هارد یا SSD قدرتمند تاثیر بسزایی خواهد داشت.

بهبود سرعت اجرای بازی ها در رایانه

اطمینان از نبود فایل های مخرب

بازهم فایل های مخرب! ویروس ها همیشه باعث دردسر کاربران سهل انگار و تنبل بوده و خواهند بود! بیایید با این واقعیت کنار بیاییم که نصب آنتی ویروس آنهم در این دور و زمانه چندان سخت نیست؛ بعلاوه که کمپانی های مختلف سرویس های رایگان هم به کاربران خود ارائه میدهند که به سادگی قابل استفاده اند.

اگر سیستم شما آلوده باشد و از آن مطلع نباشید، ممکن است تمام فرآیند های شما را دچار اشکال کند. از سرعت اجرای بازی ها گرفته تا مشکلات پردازشی و …

پس اگر اهل وبگردی هستید و با سایت های جدید زیاد سر و کار دارید، حتما مطمئن شوید که از طریق آنها فایل مخربی وارد سیستمتان نشده باشد.

آنتی ویروس پیشنهادی ما در صورتی که میخواهید هزینه پرداخت کنید، ESET و در صورتی که میخواهید بصورت رایگان استفاده کنید، Avast است که پلن رایگان نیز دارد.

متمرکز کردن رایانه روی بازی

اگر نرم افزار های متعددی روی رایانه تان نصب است، حتما قبل از ورود به بازی آنها را کنترل کنید تا مبادا نرم افزار غیرضروری داشته باشید که در حال اجرا باشد. این امر باعث متمرکز شدن رایانه روی پروسه خاص مثل بازی کردن میشود و بهبود سرعت اجرای بازی ها را به همراه دارد.

پس از بستن نرم افزارهای غیرضروری، بازی را اجرا و Alt+Tab را بزنید تا به صفحه دسکتاپ هدایت شوید؛ حالا با فشردن کلید های Ctrl+Alt+Delete بصورت همزمان Task Manager را باز کرده و از تب Details بازی مورد نظرتون رو پیدا کنید.

آموزش بالا بردن سرعت کامپیوتر

حالا روی اسم بازی راست کلیک کرده و روی گزینه Set Priority رفته و روی High کلیک کنید.

حالا مجددا Alt+Tab را بصورت همزمان فشار دهید تا وارد بازی شوید.

استفاده از نرم افزار های بهینه سازی

در مرحله آخر شما میتوانید از نرم افزارهای جانبی برای بهبود سرعت اجرای بهتر بازی ها کمک بگیرید.

نرم افزار های مختلفی هستند که به کمک آن میتوانید کل رایانه تان را بهینه سازی کنید و سرعت آنرا افزایش دهید؛ این عمل مستقیما بر سرعت اجرای بازی ها نیز تاثیر خواهد داشت.

همچنین برخی نرم افزار ها هستند که بهینه سازی هایی که انجام میدهند فقط مختص بازی هاست و پروسه های اضافی را حذف کرده اند.

نرم افزار پیشنهادی ما برای مورد اول (بهینه سازی کل سیستم) Advanced System Care و برای مورد دوم (بهینه سازی مختص بازی) نرم افزار Wise Game Booster است.

البته راه های بسیاری برای بهبود سرعت اجرای بازی ها روی سیستم های شخصی یا PC وجود دارد که در این مطلب سعی کردیم بصورت خلاصه عملی ترین آنها را در نظر بگیریم؛ در مطالب بعدی بصورت تخصصی تر در مورد این موضوع بحث خواهیم کرد.

منبع : سایت باسمنجی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *